Zgodnie z zapowiedzią Xiaomi pokazało swoją opaskę Mi Band 4 światu. Jednak firma pokazała jeszcze dwa nowe urządzenia sygnowane logiem Amazfit. Są to Amazfit Health znany dawniej jako seria Bip oraz Verge 2 (Smart Watch 2).

Xiaomi kolejny raz pokazuje swoje ambitne plany oraz przedstawia ciekawe produkty na każdą kieszeń. Najbardziej wyczekiwaną premierą była opaska fitness Xiaomi Mi Band 4 i tu nie było zaskoczenia, wszystkie plotki potwierdziły się, jednak Chińczycy do dwóch zegarków Verge 2 oraz Health dodaje nowe funkcje tj. eSIM czy EKG.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4
Fot. Xiaomi

Z wyglądu nowa opaska fitness od Xiaomi nie zdradza zmian, no może nowe złącze ładowania nieco się różni od poprzednika, jednak jako całość jest wręcz identyczna jak Mi Band 3. W tej wersji firma dodaje coś ekstra i jest nim niewątpliwie kolorowy ekran OLED o przekątnej 0,95”. Wyświetlacz jest większy o 40% od tego znanego z opaski Mi Band 3.

Poza kolorowym ekranem, opaska ma zaoferować nowe, udoskonalone czujniki, które będą mierzyć aktywności fizyczne. Oprogramowanie również zaoferuje nowe typy aktywności oraz dziesiątki kolorowych tarcz zegarka.

Mi Band 4 w dalszym ciągu jest odporny na zachlapania na tym samym poziomie co poprzednik, czyli do 5 ATM. Bateria w urządzeniu jest nieco większa 135 mAh, co ma zagwarantować podobny czas pracy na jednym ładowaniu. Producent podaje, że ma to być 20 dni, a kolorowy wyświetlacz nie wpłynie na szybsze rozładowywanie.

Na rynku rodzimym Mi Band 4 trafi w wersji z NFC oraz mikrofonem, jednak nie będzie on wspierać europejskich usług tj. płatności Google Pay. Cena opaski w podstawowej wersji została ustalona na kwotę około 86 złotych (przewalutowanie z juanów). Dystrybucja ma ruszyć już wkrótce, jednak nie wiadomo kiedy opaska trafi na polski rynek. Zaraz po premierze na AliExpress pojawiło się mnóstwo ofert z opaską Xiaomi Mi Band 4 w cenach do 139 zł.

Amazfit Verge 2 – czyli Smart Watch 2

Xiaomi Amazfit Verge 2
Fot. Xiaomi / Amazfit

Nazwa zegarka może wprowadzać w błąd, zależnie od regionu model ten występuje pod dwoma nazwami. W Chinach nazywano go Smart Watch 2, a w Europie przybierze nazwę Verge.

Nowa wersja zegarka zaoferuje lepszy ekran OLED, zwiększono jego rozdzielczość do 454 x 455 pikseli oraz jego przekątną do 1,39 cala. Wyświetlacz pokryto również szkłem Gorilla Glass 3, a obudowa jest ceramiczna z wodoodpornością do 5 ATM.

Zegarek Amazfit Verge 2 wyposażono w procesor Snapdragon 2500, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci na dane. Za obsługę oraz pracę zegarka odpowiada autorski system Amazfit OS. Urządzenie zostało wyposażone również w moduł eSIM z modemem 4G oraz głośnik i mikrofon. Co pozwala na obsługę połączeń głosowych.

Dodatkowo firma dodała moduły takie jak NFC, GPS, czujnik tętna. Będzie również dostępna na rynku wersja z modułem do wykonywania pomiarów EKG tak jak w najnowszym zegarku Apple Watch Serii 4. Akumulator zegarka ma 420 mAh i ma zagwarantować 28 godzin czasu pracy w stanie spoczynku w sieci 4G. 

Cena zegarka Amazfit Verge 2 w przeliczeniu wynosi 540 złotych, wersja z EKG ma być droższa, a jej koszt to około 700 złotych. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy dokładnie będzie zegarek dostępny w polskiej dystrybucji.

Amazfit Health Watch 2

Xiaomi Amazfit Health Watch 2
Fot. Xiaomi / Amazfit

Tak, Amazfit Health Watch 2 to kontynuacja znanej nam serii BIP. Obudowa jest identyczna z tą co znamy z poprzedniej serii, również ekran jest tym samym sprawdzonym 1,28-calowym panelem o rozdzielczości 176 x 176 pikseli. Nowa nazwa prawdopodobnie podyktowana jest nowym czujnikiem do wykonywania pomiaru EKG.

Akumulator w Amazfit Health Watch jest taka sama jak w modelu Bip, czyli 20 mAh i ma wytrzymać 7 dni na jednym ładowaniu. Czas pracy spadł z 45 dni (względem poprzednika) najprawdopodobniej ze względu na czujnik EKG, który najwidoczniej potrzebuje sporo energii do wykonania pomiaru. Zegarek Amazfit Health trafi na rynek Chiński już pod koniec czerwca, a jego cena w przeliczeniu z juanów wynosi 380 złotych.