Xiaomi właśnie opatentowało nowe rozwiązanie dotyczące umiejscowienia przedniej podwójnej kamery do selfie. Wniosek patentowy opisuje dwa aparaty umiejscowione na przedniej stronie obudowy, a rysunki techniczne przedstawiają ich niestandardowe umieszczenie.

Aktualnie na rynku smartfonów robi się nudno pod względem umiejscowienia kamer do selfie na froncie urządzeń. Powielanie wyglądu wcięcia z iPhone’a, stosowanie charakterystycznej łezki czy wysuwanych obiektywów na górnej ściance telefonów nikogo już nie dziwi. Jednak chińska firma Xiaomi postanowiła wymyślić coś nowego.

Schematy dołączone do wniosku patentowego złożonego przez firmę można zobaczyć, że to naprawdę nietypowy pomysł. Patent obejmować ma dwie opcje. Jeden z nich przedstawia umieszczenie wcięcia z dwoma aparatami na dolnej krawędzi ekranu. Drugi jednak prezentuje zgoła inną koncepcję. Pomysł zakłada umieszczenie po jednej kamerze w dwóch dolnych rogach ekranu. Zobaczcie jak to wygląda na rysunkach.

Xiaomi patent

Fot. Let’sGoDigital/Xiaomi

Xiaomi patent

Fot. Let’sGoDigital/Xiaomi

Nie wiadomo na razie czy patent będzie wykorzystany w jednym ze smartfonów Xiaomi. Z pewnością wyróżniałby się na tle pozostałych. Czas pokaże, czy chińska marka będzie na tyle odważna, by wypuścić telefon z takim umiejscowieniem aparatów.