powiadomienia
aplikacja facebook
ładowanie smartfona
Szukaj Menu

Wyciszenie powiadomień w telefonie znacząco poprawia komfort życia

Facebook nie tylko zbiera o tobie dane, ale również Cię podgląda!

Ładowanie smartfona w miejscu publicznym przez USB jest niebezpieczne

Wyłącz światło Włącz światło

Dobrze wiemy wszyscy tu obecni, że powiadomienia są nie tylko przydatne, ale też uciążliwe. Pojawiają się na ekranie zazwyczaj wtedy, gdy mamy coś ważnego do zrobienia, nie mamy czasu lub chęci na dostosowywanie się do zmieniających się okoliczności.

W dzisiejszych czasach niewiedza jest błogosławieństwem i jest to jedyny sposób na uwolnienie się od natłoku informacji. Warto nieraz czegoś nie wiedzieć, uciekać przed czymś tylko i wyłącznie po to by np. spać dobrze w nocy lub mieć spokój w pracy. Niewiedza jest też pewnego rodzaju wymówką w wielu niekomfortowych sytuacjach, dlatego też warto z tej możliwości korzystać.

Jedną z formą niewiedzy jest brak powiadomień. W chwili obecnej powiadomienia to taka upierdliwa forma informowania o każdym fakcie w formie wyskakującej plakietki, dymka wraz z wibracją i co najgorsze dźwiękiem. Każdy smartfon, tablet czy komputer w chwili obecnej wysyła do nas mnóstwo powiadomień. Mogą być to powiadomienia o promocji na Allegro, może być to nowy spam na poczcie WP czy wiadomość od znajomego który po 10 latach przypomniał sobie o waszym istnieniu. Zazwyczaj jest tak, że unikamy takich informacji na ekranie poprzez ukrycie powiadomienia lub trwałego usunięcia wiadomości/maila czy powiadomienia. Jest to normalne zachowanie, też tak robiłem, do momentu, gdy ilość powiadomień była tak ogromna, że postanowiłem rozprawić się z nimi raz na zawsze.

Byłem zdesperowany, ponieważ wszelkie powiadomienia pojawiały się w najmniej oczekiwanych sytuacjach np. o 2 w nocy, gdy normalny człowiek śpi, a ekran telefonu rozświetla sypialnie budząc mnie bez ważnego powodu. Po kilkukrotnej powtórce postanowiłem w swoim telefonie ustawić tzw. tryb nocny – oznacza on mniej więcej tyle co cisza. Wszelkie powiadomienia, telefony, wiadomości są bezgłośne, ekran się nie aktywuje, telefon jest cały czas w trybie spoczynku. No dobrze, odzyskałem spokój w nocy, ale za dnia nie jest wcale lepiej.

Tu z pomocą przyszedł bardzo łatwy a zarazem skuteczny sposób na uciszenie złośników – wyłączenie dźwięków. Oczywiście nie wszystkich, zostawiłem powiadomienia dźwiękowe dla ważnych kontaktów a reszta została niestety zakneblowana. Zabieg ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie atakują mnie już bezsensowne powiadomienia o wiadomości czy promocji w sklepie internetowym. Telefon dał mi w końcu spokój i odzyskałem komfort życia, na który od dawna czekałem. Wszelkie plakietki czy dymki pozostały, zapoznaję się z nimi w wolnej chwili, wtedy gdy mam na to czas.

Po kilku tygodniach od wprowadzenia w życie drastycznego cięcia dźwięków z telefonu moje nawyki również się zmieniły. Nie sięgam po telefon po to by sprawdzić czy ktoś napisał, nie mam wrażenia, że telefon w kieszeni zawibrował czy o zgrozo dostałem wyczekiwaną wiadomość spam. Między czasem ulepszyłem swoje preferencje powiadomień, usunąłem wszelkiego typu banery, dymki i wibracje do tych aplikacji, które nie mają znaczenia. Dla niektórych usunąłem możliwość wyświetlania się na ekranie blokady, a jedynie wtedy, gdy właśnie korzystam z telefonu. Zabieg ten jest strzałem w dziesiątkę, a telefon znów zaczął być telefonem, a nie uzależnieniem, które uczepiło się i nie chce puścić.

Tak więc oto tym sposobem uwolniłem się od niby małej rzeczy, a jednak tak istotnej. Mam więcej czasu dla siebie, nie muszę rzucać tego co robię i się rozpraszać. Polecam na zastosowanie tego typu zmian w Twoich preferencjach powiadomień, a wyjdzie ci to na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane artykuły