Czasy świetności Winamp ma już za sobą, a kultowy odtwarzacz muzyki od dawna jest zapomniany. Jednak właściciel programu postanowił go wskrzesić i w 2019 roku przybierze nową formę, dostosowaną do aktualnych potrzeb.

Winamp 2019

Fot. Zrzut ekranu

Ostatnia aktualizacja programu miała miejsce w grudniu 2013 roku, a w 2014 roku prawa do programu wykupiła firma Radionomy. Nowy właściciel po finalizacji transakcji program odłożył do szuflady, prawdopodobnie czekając na wyginięcie smartfonów. Jednak zmienił zdanie i postanowił rozpocząć pracę nad nową wersją i zapowiada, że Winamp trafi do użytkowników już w przyszłym roku.

Firma Radionomy planuje unowocześnić wygląd programu i dostosować go do współczesności. W dobie serwisów streamingowych i YouTube’a to mniej więcej tyle co wymyślenie wszystkiego od nowa.

Kasyczny Winamp

Fot. Zrzut ekranu

Winamp

Fot. Zrzut ekranu

Winamp na smartfony

Plan jest taki, że program ma zostać swoistym centrum słuchania muzyki. Czyli zostać czymś w rodzaju iTunes, jednak łącząc ze sobą moc Spotify i YouTube. Priorytetem firmy będą aplikacje mobilne na Androida i iOS.

W chwili obecnej nie zdradzono więcej szczegółów na temat nowego Winampa. Czy program odniesie sukces tak jak to miało miejsce w przeszłości, nie wiadomo. Jednak poczekamy na to, co nowa wersja programu będzie miała nam do zaoferowania.

 

 

Źródło: Winamp