Google na specjalnie zorganizowanej konferencji ujawnił wszystkie najważniejsze informacje o swojej platformie streamingowej gier Google Stadia, która oficjalnie wystartuje jeszcze w tym roku.

Google zdecydowało, że nie będzie trzymać języka za zębami do targów E3 i zdradzi wszystkie sekrety swojej usługi. Firma zorganizowała specjalną konferencję poświęconą usłudze Google Stadia. Tym razem firma jasno przedstawiła co zaoferuje usługa, jakie ma wymagania i ile kosztuje.

Abonament Google Stadia

Stadia ma oficjalnie zadebiutować w listopadzie bieżącego roku i w pierwszej kolejności dostępna będzie w 14 krajach, jak możemy się domyślić Polski w śród nich nie będzie. Google obiecuje, że w 2020 roku usługa trafi do kolejnych państw, jednak nie ma pewności czy będzie wśród nich nasz kraj. W listopadzie również do sklepów trafi specjalny pakiet zawierający pada, przystawkę Chromecast Ultra i grę Destyny wraz z trzymiesięcznym abonamentem Google Pro za cenę 129 dolarów. Po startowym okresie abonament na dostęp do usługi będzie kosztować 9,99 dolarów miesięcznie i ma oferować streaming gier w 4K w 60 klatkach na sekundę. Dodać trzeba, że gry dostępne w Google Stadia będzie trzeba normalnie kupić.

Dla osób, które nie mają zamiaru płacić miesięcznego abonamentu firma przygotowała darmową subskrypcję Stadia Base, która oferuje streaming gier w 1080p/60fps. 

Google Stadia Pro kontroler
Fot. Zrzut ekranu

Gry w Google Stadia

W chwili obecnej zostało potwierdzone 31 tytułów, które trafią na Stadię. Wśród nich najciekawsze są tytuły takie jak Destiny 2, DOOM, The Devision 2, Assassin’s Creed Odyssey, Mortal Kombat 11, Metro Exodus czy Ghost Recon Breakpoint. Oprócz tego trafią takie gry jak Borderlands 3, Darksiders Genesis, Wolfenstein Youngblood oraz Bladur’s Gate 3. Są to gry, które pojawiły się podczas konferencji, więc napewno będą dostępne.

Google Stadia wymagania
Fot. Google

Wymagania

Google zaprezentowało wymagania Stadii, które trzeba spełnić by się cieszyć rozrywką na odpowiednim poziomie. Do grania w rozdzielczości 720p potrzebne będzie łącze o prędkości 10 Mbps, 20 Mbps dla 1080p i 35 Mbps dla gier w 4K. Do grania oczywiście będzie potrzebny również odpowiedni sprzęt, np. Komputer z przeglądarką Chrome, smartfon Pixel 3 lub Chromebook.