Co jakiś czas w Mapach Google’a pojawiają się nowości, tym razem ten zaszczyt otrzymali posiadacze urządzeń z iOS. Od teraz każda osoba z tym systemem będzie mogła udostępniać swoim bliskim lub znajomym swoje położenie na żywo podczas przemieszczania się.

Już od jakiegoś czasu funkcją tą mogli się cieszyć użytkownicy Androida. Jednak dopiero teraz Google finalnie dało możliwość korzystać z niej właścicielom iPhone’ów i iPad’ów.  Jak to działa? To proste, można to zobaczyć na poniższym filmie wideo.

Lokalizacja na żywo Mapy Google
Fot. Zrzut ekranu

Link do podglądania obecnej lokalizacji może być udostępniony innym osobą za pomocą Map Google. Można to zrobić również poprzez link wysłany mailem lub poprzez większość popularnych komunikatorów.

Jest to kolejne wdrożenie w mapach mobilnych Google’a. Kilka dni temu firma wprowadziła ułatwienia użytkownikom smartfonów w wyszukiwaniu najlepszych restauracji, barów oraz miejsc znajdujących się w okolicy. W tym przypadku zarówno na Androidzie, jak i iOS będzie można zobaczyć ranking oraz specjalną ocenę miejsca w skali od jednej do pięciu gwiazdek. Opisana zmiana wprowadzona jest bezpośrednio po stronie serwerów Google. Może minąć trochę czasu zanim wszyscy użytkownicy zobaczą ją na swoich telefonach i tabletach.