Serwis Tumblr poinformował, że od 17 grudnia nie będzie akceptował treści przeznaczonych dla dorosłych użytkowników. Zmiana polityki platformy blogowej podyktowana jest ostatnim incydentem związanym z usunięciem aplikacji serwisu ze sklepu App Store.

Restrykcyjne podejście Apple w stosunku do ochrony dzieci i młodzieży przed treściami dla dorosłych jest niezmienne. Dlatego też w związku z dużym problemem serwisu Tumblr z zalewem treściami w formie zdjęć, filmów, GIF przedstawiających różne elementy ludzkiego ciała, klasyfikowanych jako te dla dorosłych. Więc Apple postanowiło usunąć aplikację Tumblr z App Store za publikowanie obrazów zawierających wykorzystywanie seksualne dzieci.

aplikacja Tumblr

Fot. Tumblr

Platforma blogowa po tym posunięciu Apple zaczęła intensywnie działać w kierunku usunięcia problemu, który istniał tak naprawdę już od dawna. Problem dotyczy oczywiście treści prezentujących akty seksualne, kobiece sutki czy genitalia. Sprawa nie dotyczy treści prezentujących nagość związanymi z sytuacjami tj. poród, karmienie piersią oraz wydarzeniami związanymi ze sztuką.

Tumblr będzie blokował wszystkie niezgodne treści na podstawie automatycznego algorytmu, który będzie wyłapywał odpowiednie treści. Osoby, których posty zostały oznaczone jako prywatne z powodu naruszenia nowej polityki będą odpowiednio o tym poinformowane. Będą mogły też się odwołać od podjętych działań przez serwis. Firma zdaje sobie sprawę z błędów jakie mogą zaistnieć. Dlatego zapewnia, że dołoży wszelkich starać co do egzekwowania nowych zasad serwisu.