Samsung QLED Q90 to telewizor, który przedstawia aktualne możliwości południowokoreańskiego giganta. Q90 to najwyższy model z tegorocznej linii telewizorów QLED i właśnie trafił do sprzedaży.

Telewizor Samsung QLED Q90 może zaoferować wysoką szczegółowość obrazu. Obraz ma nie tylko rozdzielczość 4K, ale również wysoki kontrast, żywe kolory, głęboką czerń, bezpośrednie strefowe podświetlenie oraz wsparcie formatu HDR10+. Aby obraz wyglądał najlepiej jak to tylko możliwe zadba procesor Quantum 4K, który wykorzystuje sztuczną inteligencję w czasie rzeczywistym. Zapewnia on również inteligentne skalowanie obrazu z niższej jakości do Ultra HD.

Samsung Q90 to smukła, bezramkowa konstrukcja z całkowicie nową przeprojektowaną podstawą. Wygląd telewizora z pewnością zadowoli każdego fana nowoczesnego designu. Dużym atutem są dwie dodatkowe warstwy ekranu: koncentrującą i rozpraszającą światło równomiernie. Widzowie mogą liczyć również na Ultra szeroki kąt widzenia, który pozwala na oglądanie seriali, filmów, programów i transmisji w większej grupie. Obraz pod dużym kątem nie traci jakości i nie jest załamany. Oczywiście w telewizorze Samsung Q90 nie mogło zabraknąć głównych cech linii QLED, takich jak Smart TV, Tryb Ambient oraz prawie niewidocznego przewodu.

Samsung QLED Q90
Fot. Samsung

Samsung QLED 4K Q90 jest dostępny w polskich sklepach w trzech rozmiarach: 

  • 55” w cenie 9 999 złotych,
  • 65” w cenie 13 999 złotych,
  • 75” W cenie 19 999 złotych.