Apple podczas wczorajszej konferencji WWDC 2019 w San Jose naprawdę zaskoczył wszystkich zmianami w oprogramowaniu watchOS 6. Poznaliśmy najważniejsze nowości i funkcje, które już na jesień trafią do wszystkich zegarków Apple Watch.

Zacząć trzeba od tego, że wszystkie plotki na temat nowego oprogramowania dla zegarków Apple Watch się potwierdziły. Co prawda nie wypłynęło zbyt wiele informacji przed prezentacją, jednak wiele z nowości mogliśmy przewidzieć, np. nowe tarcze zegarka czy dodaniu nowych funkcji związanych z aktywnościami fizycznymi i zdrowiem.

Nowości w watchOS 6

Nowości w watchOS 6
Fot. Apple

Najważniejszą nowością watchOS 6 jest wprowadzenie większej niezależności od iPhone’a oraz niezależnych aplikacji na zegarku. System wprowadza sklep App Store z aplikacjami dla Apple Watch. Będzie również możliwość pobierania ich bezpośrednio na zegarek bez konieczności sięgania po telefon.

Oprogramowanie od teraz wprowadza kilka znanych z telefonów iPhone aplikacji takich jak Audiobooki, Dyktafon czy Kalkulator. 

Zegarek da nam możliwość śledzenia postępów w prowadzonych aktywnościach fizycznych. Dzięki Activity Trends będziemy mogli porównywać osiągi i zakładać cele. Kobiety również otrzymają coś dla siebie. Ich zegarek w aplikacji Zdrowie może zbierać informacje na temat śledzenia cyklu. System również wzbogaci się o nową funkcję mierzenia poziomu głośności otoczenia. W przypadku przekroczenia bezpiecznej granicy, zegarek powiadomi nas o tym w celu ochrony naszego słuchu.

watchOS 6 aplikacje
Fot. Apple

System watchOS 6 został już udostępniony w wersji Beta zainteresowanym deweloperom na platformie poświęconej dla programistów. Zgodnie z obietnicą otwarta wersja testowa systemu dla Apple Watch będzie dostępna już niedługo, a na finalną wersję poczekać musimy aż do jesieni bieżącego roku.

Aktualizację do najnowszej wersji watchOS 6 otrzymają wszystkie obecnie dostępnie zegarki Apple Watch tj. Seria 1, 2, 3, 4 oraz wersje Nike+ Serii 2, 3 i 4.