Pamiętacie grę Street Fighter II z 1991 roku? Gra komputerowa znana z automatów do gry zyskała nową odsłonę z rozszerzoną rzeczywistością. Jeśli trafi w takiej formie na nasze smartfony, to sukces ma gwarantowany!

Od jakiegoś czasu deweloperzy gier pracują nad grami w rozszerzonej rzeczywistości na smartfony. Już teraz znajdziemy ponad 2000 aplikacji wykorzystujących ARkit od Apple, ale żadna z gier nie spotkała się z popularnością gry Pokémon Go.

Do sieci trafiło właśnie nowe demo klasycznej zręcznościowej gry z lat 90’ Street Fighter II. Gra wprowadza dwuwymiarowe postaci wojowników do świata rzeczywistego, umieszczając je w otoczenie za pomocą kamery w telefonie iPhone i technologi AR. Nie będą potrzebne gogle VR czy inne dodatkowe kontrolery, wystarczy spojrzeć na ekran telefonu.

To gracz decyduje czy chce przeprowadzić pojedynek na stole czy na miejskiej ulicy. Widowiskowe kopnięcia czy salta będą możliwe do oglądania we wszystkich ujęciach, a zabawa z pewnością będzie trwała tak długo na ile pozwoli bateria w telefonie 🙂

Jeszcze nie wiadomo kiedy i czy w ogóle gra pojawi się na smartfonach. Gra jest na etapie prototypu głównie z powodów prawnych dotyczących praw autorskich. Pomimo dość imponującego portu oryginalnego klasyka developer wyraził swoje obawy dotyczące możliwych kwestii związanych z prawami autorskimi, które niewątpliwie leżą po stronie Capcom. Deweloper zdecydował się wstrzymać projekt, jednak czeka na oficjalne stanowisko wydawcy Street Fighter’a.

Zobacz wideo

Osobiście bardzo czekam z niecierpliwością na finalną odsłonę gry, a deweloperowi gry życzę powodzenia w negocjacjach.

Źródło: YouTube