Smartfony OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro to jedne z  najbardziej wyczekiwanych telefonów tego roku. Są szybkie, dzięki mocnej specyfikacji, robią świetne zdjęcia, mają genialny ekran i baterię, a ich cena jest fenomenalna!

OnePlus zaskoczył tegorocznym flagowcem wszystkich. Wprowadzając do oferty dwa modele zamiast jednego może dotrzeć do większej grupy odbiorców nie tylko dzięki różnica w specyfikacji. Trzeba sprawę postawić jasno, oba modele są dużym zagrożeniem dla konkurencyjnych flagowców bardzo atrakcyjną ceną. W przedsprzedaży OnePlus 7 można kupić w podstawowej wersji za 2 449 złotych, a OnePlus 7 Pro w cenie 3099 złotych!

Zarówno OnePlus 7, jak i OnePlus 7 Pro są napędzane przez procesor Snapdragon 855 oraz wspierane są przez 6 lub 8 GB pamięci RAM. Natomiast w modelu Pro dostępny będzie wariant z 12 GB pamięci podręcznej RAM. Warto dodać, że jest to szybka wersja pamięci operacyjnej LPDDR4X z możliwością przyspieszenia trybem RAM Boost. 

OnePlus 7
Fot. OnePlus

OnePlus 7

Model podstawowy OnePlus 7 otrzymał 6,41-calowy ekran AMOLED o proporcjach 19,5:9. Wyświetlacz sięga do samych ramek urządzenia, jednak u górze znalazło się wcięcie w kształcie łezki z kamerą do selfie o rozdzielczości 16 Mpix. Na tylnej części smartfona został umiejscowiony podwójny główny aparat oferujący możliwość rejestrowania zdjęć w rozdzielczości 48 Mpix i pomocniczy 5 Mpix do rejestrowania głębi kadru. Oczywiście czytnik linii papilarnych został zintegrowany z ekranem.

OnePlus 7 Pro
Fot. OnePlus

OnePlus 7 Pro

Model Pro w porównaniu do podstawowej wersji może pochwalić się nieco większym 6’67-calowym ekranem AMOLED o rozdzielczości 3120 x 1440 pikseli z odświeżaniem obrazu wynoszącym 90 Hz. Wyświetlacz w tym modelu nie posiada żadnych wcięć, a kamera do selfie została umieszczona na wysuwanym module typu Pop-up na górnej krawędzi. Matryca tego aparatu rejestruje obraz o rozdzielczości 16 Mpix. Głównym aparat składa się z trzech obiektywów. Pierwszy 48-megapikselowy zadowoli każdego miłośnika fotografii. Do tego do dyspozycji jest matryca 16 Mpix z szerokokątnym obiektywem, oferującym 117-stopniowy kąt widzenia. Trzeci aparat 8 Mpix dysponuje 3-krotnym zoomem optycznym.

Jedno jest pewne, wybierając tegorocznego flagowca OnePlus w podstawowej wersji, czy w wersji Pro nie będziecie zawiedzeni. Otrzymacie mocny sprzęt w bardzo dobrej cenie.