Disney poinformował, że przygotowywany serwis streamingu treści wideo będzie nosił nazwę Disney+. Planowany start autorskiej platformy jest na połowę 2019 roku.

W ubiegłym tygodniu podczas konferencji szef Disneya Bob Iger zdradził szczegóły planów uruchomienia serwisu VoD. Z zapowiedzi wynika, że nadchodząca platforma streamingowa będzie nazywała się Disney+ i ma zostać udostępniona najwcześniej w połowie przyszłego roku. W serwisie mają znaleźć się kilka wyodrębnionych kategorii tematycznych: Disney, Pixar, National Geographic, Marvel oraz Gwiezdne Wojny.

W platformie będzie można wykupić dostęp do wybranych kategorii tematycznych bądź wybrać dostęp do całej oferty Disney+. Firma nie podała jeszcze cen abonamentów, jednak zapowiada, że subskrypcja ma być dla użytkowników korzystniejsza niż w serwisie Netflix.

Apple TV

Biblioteka platformy ma posiadać w ofercie zarówno starsze produkcje wytwórni, jak i najnowsze filmy oraz treści stworzone specjalne dla tej platformy. Znajdą się w nich tytuły od Marvela oraz planowany przez Disneya serial oparty na Gwiezdnych Wojnach.

Uruchomienie własnego serwisu VoD jest jednym z istotnych elementów przyszłości Disneya i pozwoli na uniezależnienie się od innych serwisów takich jak Netflix. Oczywiście logicznym posunięciem biznesowym będzie wycofanie produkcji Disneya z innych platform streamingowych po starcie platformy.

Warto zwrócić uwagę na to, że Disney w chwili obecnej jest w etapie finalizacji przejęcia segmentu rozrywkowego 21st Century Fox.