Samsung ogłosił, że zlokalizował przyczynę wady konstrukcyjnej w smartfonie Galaxy Fold, która powodowała uszkodzenie ekranu. Producent ma w najbliższych dniach podać nową datę premiery składanego telefonu.

Jak podaje specjalistyczny portal iFixit, smartfon Samsung Galaxy Fold został zaprojektowany w błędny sposób. Do środka urządzenia, przez różne otwory mógł przedostać się kurz i inne zabrudzenia. Skutkowało to odkształceniami, a w następstwie powodowały uszkodzenie wyświetlacza oraz zwiększały podatność na zgniecenie.

Dziennik Korea Herald informuje, że Samsung właśnie zlokalizował wadę w urządzeniu. Inżynierowie firmy obecnie zmieniają konstrukcje smartfona tak, aby nie dostawały się pod ekran żadne cząsteczki. Warstwa ochronna ekranu granicząca z ramkami znajdzie się teraz w innym miejscu. Mają zostać wzmocnione również niektóre elementy konstrukcji znajdujące się bezpośrednio przy zawiasach.

Pękający ekran Galaxy Fold
Fot. dgit.com

Prezes Samsunga Hoh Dong-Jin zapowiedział, że wkrótce jego firma poda nowy termin premiery Galaxy Fold w USA. Warto przypomnieć, że pierwotną datą debiutu składanego smartfona na tym rynku był 26 kwiecień i została ona odwołana z powodu wielu zgłoszeń recenzentów o pękających ekranach.