Samsung Galaxy Fold to przełomowy telefon, a raczej miał takim być. Południowokoreański gigant technologiczny właśnie ogłosił, że odwołuje zapowiadane premiery smartfona na całym świecie. Powodem jest łamiący się ekran.

Zaplanowane premiery smartfona Samsung Galaxy Fold nie odbędą się, producent odwołuje zapowiadane imprezy. Wszystko przez kluczowy element telefonu – rozkładany ekran, miał być przełomowy, jednak pęka po kilku godzinach używania. 

Wszystko zaczęło się od wysłania wybranych recenzentów telefonu Samsung Galaxy Fold. Opinie były bardzo niekorzystne dla producenta sprzętu i to dziennikarze technologiczni wskazali błąd konstrukcyjny. Skarżyli się na szybko pojawiające się  uszkodzenia na wyświetlaczu smartfona. Wielu z nich określiło telefon jako bezużyteczny.

Pękający ekran Galaxy Fold
Fot. dgit.com

Samsung twierdzi, że problem został już zdiagnozowany. Jego zdaniem pęknięcia wyświetlacza wynikają z wpływu odsłoniętego elementu zawiasu. Producent dodaje, że odkrył też inny, wewnętrzny problem, który może mieć również wpływ na wydajność wyświetlacza.

Samsung Galaxy Fold nie trafi na rynek w planowanym terminie, jednak południowokoreański producent nie podał nowej daty premiery. Samsung twierdzi, że musi najpierw przeprowadzić szczegółowe testy zanim ponownie ogłosi wprowadzenie smartfona Samsung Galaxy Fold do sprzedaży.