Prawdziwe samowiążące buty Nike pojawiły się wprawdzie w 2016 roku, jednak kosztują krocie. Teraz firma wypuszcza nowy model Nike Adapt BB, który będzie przystępny cenowo, a w dodatku będzie można nimi sterować za pomocą iPhone’a.

Fot. Nike

Nike Adapt BB to buty przeznaczone do gry w koszykówkę, które mają dopasowywać się do naszej stopy. Będą odpowiednio utrzymywać się na stopie za pomocą samo adoptujących się sznurowadeł. Nike w komunikacie prasowym informuje, że jest to rewolucja sznurówek. Dzięki dedykowanej aplikacji, będzie można dostosować sznurówki butów do swoich preferencji. Dodatkowo, można też programować przyciski zlokalizowane na butach. Nowe możliwości i opcje mają rozwijać się wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania.

Buty Nike wyposażone są w baterię o pojemności 505 mAh, którą będzie można ładować bezprzewodowo za pomocą specjalnej maty. Jedno ładowanie wystarczy na 10-20 dni, a samo ładowanie ma trwać około trzy godziny.

Nike Adapt BB

Fot. Nike

Cena samowiążących butów Nike Adapt BB

Cena butów ustalona została na 350 dolarów, czyli około 1300 zł. Jednak na razie buty mają trafić na rynek amerykański, premiera zaplanowana została na 16 lutego, a już teraz można składać zamówienia.

Dla porównania buty Nike HyperAdapt 1.0 dostępne są w Polsce za około 3 tysiące złotych. Cena Adapt BB, jeśli pojawią się w Polsce, będzie zapewne niższa o połowę.

Zobacz wideo