Pierwszy na świecie składany smartfon zaprezentowany został przez firmę Royole. Składany smartfon FlexPai właśnie trafił do sprzedaży w serwisie Tmall. Jak się okazuje, zainteresowanie było tak duże, że pierwszy nakład sztuk został już wyprzedany.

Ostatnia porażka Samsunga przed premierą własnego składanego telefonu Galaxy Fold zrobiła ogromną reklamę innym składanym telefonom m.in. Huawei Mate X oraz tytułowego Royole FlexPai. Jak wiemy Huawei Mate X trafi do sprzedaży już w czerwcu, miejmy nadzieję, że nie podzieli losu Galaxy Fold i będziemy mogli cieszyć się tym cudem technologii użytkowej.

Jeśli jest ktoś zainteresowany składanym smartfonem i nie chce czekać na Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X, to już teraz może kupić telefon Royole FlexPai. Niestety przewidziany nakład telefonów już się wykorzystał, jednak najprawdopodobniej kolejna partia telefonów będzie dostępna do kupienia już wkrótce.

Royole FlexPai
Fot. Royole

Ceny Royole FlexPai

  • Wersja 6 GB RAM + 128 GB SSD kosztuje 8999 juanów (około 5150 złotych),
  • Wersja 8 GB RAM + 256 GB SSD kosztuje 9998 juanów (około 5720 złotych),
  • Wersja 8 GB RAM + 512 GB SSD kosztuje 12999 juanów (około 7440 złotych).

Niestety niewiadomo czy i kiedy Royole FlexPai trafi do polski. Jeśli to nastąpi, trzeba będzie wziąć pod uwagę, że podane wyżej ceny wzrosną. Na chwilę obecną nic nie zapowiada się, aby producent tego składanego telefonu wprowadził go na inne rynki do sprzedaży.