Xiaomi Redmi K20 znany wcześniej pod tajemniczą nazwą Redmi X już wkrótce zostanie zaprezentowane. Ma to być pierwszy prawdziwy flagowiec chińskiego producenta. Jaki będzie, co o nim wiemy? 

Xiaomi od lat zaskakuje wszystkich swoimi produktami, mają rewelacyjny stosunek jakości do ceny, a niektóre ze smartfonów są prawdziwymi hitami sprzedaży. Od jakiegoś czasu wiadomy, że Xiaomi ma zamiar wprowadzić do swojej serii Redmi pierwsze smartfony z górnej półki. Mają to być Redmi K20 i Redmi K20 Pro. 

Redmi K20 ma zaoferować 6-calowy ekran OLED Full HD+, procesor Snapdragon 855 oraz baterię o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania 27W. K20 otrzyma również potrójny aparat główny w konfiguracji 48 Mpix f/1.7 + 13 Mpix f/2.4 + 8 Mpix f/2.4 oraz 20-megapikselowy aparat do selfie na wysuwanym module.

Xiaomi Redmi K20

Xiaomi Redmi K20 ma zostać zaprezentowany już niedługo, jednak dokładna premiery nie jest jeszcze znana. Pierwsze plotki mówią o tym, że smartfon będzie w Polsce kosztować około 1500 złotych. Jeśli wszystkie informacje się potwierdzą, to można powiedzieć, że Redmi K20 będzie miało sukces gwarantowany.