W maju zostanie zaprezentowanych sporo smartfonów. Premiery zaplanowały takie firmy jak Google, OnePlus, Motorola i Asus. Do tego możemy dodać flagowy smartfon Redmi X, jednak Xiaomi zaprzecza, że tak miałby się on nazywać. Realme chce również pokazać w maju swoje cudo – Realme X.

Wiemy, że Realme X otrzyma topową specyfikację. Smartfon otrzyma bezramkowy 6,5-calowy wyświetlacz OLED Full HD+ ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. Na plus będzie oczywiście brak jakiegokolwiek wcięcia w ekranie na kamerę czy czujniki. Na wysuwanym elemencie zostanie umieszczony aparat do selfie o rozdzielczości 16 Mpix, za to na tyle urządzenia znajdziemy podwójny aparat główny w konfiguracji 48 Mpix + 5 Mpix. 

Realme X
Fot. Tenaa

Wewnątrz nie zabraknie też mocy, ponieważ za moc obliczeniową telefonu będzie odpowiadał procesor Qualcomm Snapdragon 855. Realme X otrzyma też sporą baterię, będzie miała pojemność 3680 mAh i będzie wspierać technologię szybkiego ładowania VOOC 3.0.

Premiery Realme X oraz tzw. Redmi X będą miały miejsce za kilka dni w Indiach. Nie wiadomo jednak ostatecznie jaką nazwę przybierze smartfon od Xiaomi, dlatego też określenie smartfona nazwą Redmi X jest nazewnictwem umownym. Sam Lu Weibing zdementował tę nazwę. Twierdzi nawet, że będzie lepsza.