Najbardziej wyczekiwany smartband od Xiaomi został oficjalnie potwierdzony. Opaska fitness Mi Band 4 zostanie zaprezentowana już 11 czerwca. Urządzenie otrzyma nie tylko nowe funkcje, ale również kolorowy wyświetlacz.

Z najświeższych doniesień wynika, że Xiaomi ma w planach wypuścić na rynek dwie wersje opaski Mi Band 4 – jedna z modułem NFC, a druga bez. Świadczą o tym przyznane niedawno certyfikacje Bluetooth z oznaczeniami modeli XMSH07HM i XMSH08HM. Najpewniej wersja z NFC nie da nam możliwości płatności zbliżeniowych w Polsce. Aby opaska mogła pełnić tą funkcję chociażby w europie, była by potrzebna współpraca z Google Pay, jednak w chwili obecnej nic na ten temat nie wiadomo. Przyjmijmy zatem, że wersja z NFC będzie przydatna wyłącznie w Chinach.

Mi Band 4
Fot. Xiaomi

Drugą funkcją która nie przyda się nam europejczykom jest asystent głosowy Xiao AI, który oczywiście daje duże możliwości, jednak wyłącznie dla użytkowników z zainstalowanym chińskim oprogramowaniem.

Tym, czym Xiaomi Mi Band 4 będzie się różnić od swojego poprzednika (Mi Band 3), jest kolorowy wyświetlacz. Z jego możliwości będą mogli korzystać wszyscy, również użytkownicy z poza Chin. Skoro ekran jest kolorowy, to i akumulator musi być lepszy. Producent doszedł do wniosku, że zastosuje odrobinę większą baterię 135 mAh w miejsce 110 mAh występującej w obecnie dostępnej opasce fitness Mi Band 3.

Kolosalnych zmian nie możemy się spodziewać, ponieważ cena urządzenia ma być ustalona na poziomie 200 juanów, czyli około 110 złotych. Za sprawą opublikowanego plakatu zapowiadającego imprezę, wiemy, że Xiaomi chce wypuścić produkt w pierwszej kolejności na rynku chińskim. Kiedy i w jakiej cenie pojawi się opaska na naszym rynku – nie wiadomo. Można jedynie przypuszczać, że cena będzie oscylować w zakresie obecnie dostępnego modelu, a kiedy go kupimy w kraju? Na to będziemy musieli poczekać.

Xiaomi Mi Band 4 oficjalny plakat
Fot. Xiaomi

Najprawdopodobniej opaska Xiaomi Mi Band 4 trafi szybko po premierze na platformę AliExpress, dlatego możemy być bardziej niż pewni, że w ten sposób będziemy mogli dostać to cudo wcześniej niż z oficjalnej dystrybucji.