Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy datę premiery najnowszych smartfonów od OnePlus. Tym razem firma postanowiła wypuścić na rynek dwa modele zamiast jednego. Będą nimi OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro.

Jak podaje wiarygodne źródło, prezentacja flagowców ma odbyć już za miesiąc. OnePlus 7 i nowy model OnePlus 7 Pro zadebiutują 14 maja. Jest to wiarygodna data, ponieważ niemal rok temu zaprezentowany został OnePlus 6.

Co wiemy o nowych smartfonach OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro? Na pewno telefony nie będą miały żadnego wcięcia w ekranie, kamera do szelfie ma być umieszczona w wysuwanym elemencie na górnej krawędzi. Ma to być podobne rozwiazanie do tego, jak w modelu Vivo.

OnePlus 7 Pro

Ekran w wersji podstawowej ma posiadać przekątną 6,5”, a wersja Pro otrzyma matrycę 6,67-calową. W obu modelach ekrany będą panelami AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Smartfony otrzymają również potrujne aparaty główne w konfiguracji 48 Mpix + 16 Mpix (szerokokątny) + 8 Mpix (teleobiektyw).

OnePlus 7 otrzyma również ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 855 o maksymalnym taktowaniu 2,84 GHz oraz procesor graficzny Adrenokortykotropowy 640. Oczywiście w urządzeniu nie zabraknie czytnika linii papilarnych, będzie on wbudowany w ekran wzorem z modelu 6T.