Podobnie jak Samsung również Huawei przesuwa datę premierę swojego składanego smartfona. Samsung Galaxy Fold nie trafił na rynek z powodu wady konstrukcyjnej mechanizmu składania. Huawei Mate X ma podobne problemy. 

Nie tak dawno temu miała odbyć się premiera składanego smartfona Samsung Galaxy Fold, jednak nie doszła ona do skutku. Firma po fali krytyki pierwszych recenzentów odwołała ją. Powód był jeden – pękający ekran. Wszystko legło w gruzach przez błąd konstrukcyjny mechanizmu składania. Samsung nadal nie podał nowej daty premiery swojego składanego smartfona. Firmy przyjmujące zamówienia na Galaxy Fold w przedsprzedaży właśnie zastanawiają się czy nie anulować rezerwacji.

Huawei w pierwszej chwili miał powody do radości. Dział handlowy i marketingu firmy z pewnością zacierał ręce i mógł korzystać z doskonałej okazji. Mało brakowało by Mate X trafił na rynek w szybkim tępie. Jednak właśnie firma przyznaje się do pewnego problemu…

Huawei Mate X premiera
Fot. Huawei

Huawei Mate X nie trafi na rynek w terminie, winny jest temu kluczowy element urządzenia – składany ekran. Firma nie zdradza co jest ze smartfonem nie tak, jedynie twierdzi, że obecnie poprawiają jakości składanego ekranu. O samym opóźnieniu poinformował Vincent Peng, starszy wiceprezes Huawei. 

Pierwotna data premiery Huawei Mate X była zaplanowana na czerwiec, jednak aktualnie ten termin został przesunięty na wrzesień. Prezes firmy zapewnia, że opóźnienie nie ma związku z obecnie nałożonymi sankcjami przez rząd USA.