Zapomniana już wszystkim firma Palm, która była pionierem w kategorii urządzeń PDA powraca do życia. Jeszcze w 2007 roku Steve Jobs podczas prezentacji pierwszego iPhone’a przedstawiał między innymi „smartfona” Palm Treo z fizyczną klawiaturą QWERTY jako problematyczność ówczesnych smartfonów.

Nie bez przypadku firma po wypuszczeniu pierwszego iPhone’a nie potrafiła wymyślić coś równie dobrego i umarła szybciej niż BlackBerry. W tym roku Palm zostało kupione przez chińskie TCL i po tym wydarzeniu nastała cisza. Jednak właśnie teraz Palm pojawiło się ponownie, jako nowa firma, z nowymi współzałożycielami, nowym logiem i biurem w San Francisco. Teraz właśnie Palm ogłasza, że wypuszcza smartfon nazywający się po prostu Palm.

Smartfon Palm

Fot. Palm

Odbiła im Palma? Czy chcą fundować Face Palm??

Smartfon tej marki był by zwykłym smartfonem, gdyby nie jego dziwne parametry. Telefon jak na dzisiejsze potrzeby klientów ma stosunkowo mały ekran. Wyświetlacz liczy zaledwie 3,3 cala, gdy aktualnie smartfony otrzymują ekrany średnio 5-6 calowe. Palm prawdopodobnie ma swoją strategię i chce uderzyć tym modelem w niszę. Kto wie.

Drugim elementem to interfejs użytkownika. Oczywiście telefon ma działać pod kontrolą Androida 8.1 Oreo, ale nie to zwraca uwagę. Czy układ aplikacji coś wam przypomina? Oczywiście nasuwa się na myśl charakterystyczny układ i obsługa interfejsu Apple Watch. Jeśli firma ostatecznie zastosuje taki interfejs w tym małym smartfonie, może okazać się dość nietypowym i pomysłowym rozwiązaniem.

Palm Android

Fot. Palm

Trzecim elementem to specyfikacja. Zastosowano w telefonie 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 432, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB miejsca na dane. Jak na tak mały telefon to dość imponujące dane, jednak bateria ma zaledwie 800 mAh! Trudno określić jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, ale wiadomo, że nie będzie to cały dzień.

Cena mini smartfona została ustalona na poziomie 349,99 dolarów, a jego sprzedaż ruszy w przyszłym miesiącu. Jeśli chciałbyś posiąść to cudo, niestety jest i gorsza wiadomość, ponieważ telefon będzie dostępny wyłącznie w USA i raczej to się nie zmieni.

Źródło: AndroidHeadlines