Równocześnie z premierą nowych smartfonów Google Pixel 3 w Nowym Jorku, Google dorzuciło do swojego portfolio kilka nowych produktów, między innymi nowy tablet, który działa pod kontrolą Chrome OS. Pixel Slate ma zachwycać przede wszystkim jakością wyświetlanego obrazu oraz przednią kamerą do rozmów. Można do tabletu dołączyć klawiaturę i pracować jak z klasycznym Chrome Book’iem.

"<yoastmark

Producent chwali się zastosowanym ekranem,  który jak na tablet jest ogromny. Jego przekątna wynosi 12,3 cala o rozdzielczości 3000×2000 pikseli. Co ma zapewnić świetną jakość obrazu. W podstawowej wersji zastosowano procesor Intel Celeron, natomiast w topowej specyfikacji otrzymują nie pierwszej świeżości układ Intel Core i7 8. generacji.

Przednia kamera ma zachwycać swoją rozdzielczością 8 Mpix, pozwala robić zdjęcia portretowe, a w trybie szerokokątnym stosować do rozmów wideo by uchwycić wszystkie osoby w kadrze. Tablet wyposażono w WiFi 802.11ac i Bluetooth 4.2. Do ładowania służy port USB typu C. Zastosowano również głośniki stereo by zapewnić wysoką jakość dźwięku.

Google Pixel Slate

Tablet Pixel Slate został wyposażony również w czytnik linii papilarnych. Bezpieczeństwo ma zapewniać zastosowany chip Titan, który wprowadza dodatkowy poziom ochrony dla zapisanych haseł i systemu operacyjnego.

Najsłabsza wersja wyceniona jest na 599 dolarów z pamięcią 32 GB na pliki i 4 GB RAM. Za 799 dolarów otrzymujemy 64 GB pamięci na dane oraz 8 GB pamięci podręcznej RAM. Natomiast najwyższa konfiguracja za 1599 dolarów zapewnia 256 GB przestrzeni na pliki i 16 GB pamięci RAM.

"<yoastmark

Do tabletu można dokupić klawiaturę za 199 dolarów, którą można łatwo połączyć. Za pomocą specjalnych portów wystarczy wpiąć tablet. Do urządzenia można dokupić rysik za 99 dolarów.

Oczywiście największym zaskoczeniem tej prezentacji jest rzecz jasna zastosowane oprogramowanie w Pixel Slate. Co może sugerować swoiste testowanie rynku lub próbę powolnego wypierania Androida z rynku na rzecz Chrome OS. Czas pokaże, jakie Google ma plany. W chwili obecnej czekamy na testy tego cuda.

Zobacz Wideo!

 

 

Źródło: Google