Portal to nowe urządzenia do prowadzenia wideorozmów od Facebooka. Dostępne jest w dwóch rozmiarach o nazwie Portal i Portal+. Urządzenia służą wyłącznie do dzwonienia do innych użytkowników tych urządzeń lub Messengera. Oczywiście znajdziemy tu również Alexę, która pomoże w codziennych czynnościach.

Portal i Portal+ od Facebooka

Urządzenie od Facebooka jest bardzo podobne do tych znanych już od Amazona, Google i Apple, jednak tutaj został dodany ekran, kamera i mikrofon, co daje więcej możliwości i kluczową funkcją jest komunikacja. Posiada również wsparcie dla Spotify i Pandory, jednak nie ma dostępu do Instagrama, YouTube’a czy innych podobnych serwisów.

Portal od Facebooka

Bezpieczeństwo w wydaniu Facebooka

Facebook zapowiada, że sprzęt ten powstał z myślą o bezpieczeństwie i prywatności, jednak ostatnie głośne skandale i wycieki danych nie pozwalają traktować tych słów serio.

W urządzeniu zastosowano bardzo dziwne podejście do zarządzania kamerą i mikrofonem, bowiem, można je aktywować lub dezaktywować jednym dedykowanym przyciskiem, a czerwona dioda potwierdza ich nieaktywny stan. Jest to zmiana nawyku i rozwiązania od lat znanego z wielu urządzeń z kamerą, gdzie dioda sygnalizuje, że kamera jest aktywna.

Portal+ od Facebooka

Pomijając kilka szczegółów dotyczących parametrów technicznych oraz funkcjonalności. Urządzenia Portal i Portal+ zostały wycenione na odpowiednio 199 i 349 dolarów. W chwili obecnej dostępne są tylko w USA.

Nasuwa się pytanie, dlaczego właśnie powinniśmy kupić to urządzenie? Oczywiście odpowiedź jest prosta, bowiem wcale go nie potrzebujemy! W to miejsce lepiej wybrać tablet lub zwykły komputer. Nie warto inwestować w dość ryzykowne i ograniczone rozwiązanie techniczne urządzenie, które według mnie nie ma przyszłości. Urządzenia już teraz zdobyły miano ostatniego sprzętu jakie powinno się mieć w swoim domu. Wszystko za sprawą ryzykownego rozwiązania zabezpieczeń prywatności.

 

Źródło: portal.facebook.com