Każdy, kto oglądał film Matrix zna scenę z Nokią 8110, w której Neo odbiera telefon od nieznajomego i podąża za instrukcjami. W roku 1999, po premierze filmu telefon Nokii był bardzo popularny. Ta sama sytuacja ma się powtórzyć i dziś, bo Nokia 8110 powraca!

nokia 8110 4g

Na rynku od jakiegoś czasu jest druga wersja Nokii 3310, a teraz firma HMD Global – właściciel marki, właśnie wypuszcza Nokię 8110. Sukces 3310 ma powtórzyć nowy model telefonu z minionej epoki. Tym razem producent odrobił lekcje i stworzył telefon, którego nie powstydzi się nikt, prawie nikt.

Wygląd telefonu jest bardzo podobny do tego z przed lat, jest kultowa klapka, jest też wygięty profil przypominający banana. Nawet kolor żółty, ma dosłownie nawiązywać do kultowego nazewnictwa.  Telefon ma być również w czarnym wariancie kolorystycznym, który jak by nie było, dedykowany jest dla tych, co nie chcą rzucać się w oczy.

Nowy „Banan” działa pod kontrolą autorskiego oprogramowania Smart Future OS, a największym atutem telefonu ma być możliwość uruchamiania aplikacji znanych z Androida za pomocą specjalnego sklepu od Nokii. Tak tak, zainstalujemy Facebooka. Dobrze, że firma nie zapomniała o użytkownikach, którzy korzystają z internetu i aplikacji, a nie potrzebują smartfona. Co więcej zastosowano  w telefonie moduł LTE do transmisji danych.

nokia 8110

Od teraz wszyscy ci, który maja dylemat jaki telefon wybrać – smartfon czy klasyczną słuchawkę, mają w końcu sensowny wybór, a Nokia 8110 4G z pewnością namiesza im w głowach.

Specyfikacja nie jest zawrotna, ale też nie ta najgorsza. Poza modułem 4G mamy możliwość włożenia dwóch kart sim, pod obudową mamy procesor Qualcomm 205, 512MB pamięci RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej.

Ekran ma przekątną 2,4” i wykonany jest w technologi QVGA, zaimplementowany aparat robi zdjęcia o rozdzielczości 2-megapikseli. Jak podaje producent bateria ma pozwolić na 25 dni grania w kultowego “węża”.

Zobacz wideo!

Cena telefonu zapowiadana jest na 79 euro i dostępny ma być już w maju. W Polsce cena jest prognozowana na 350-400 zł.

Jak widzicie nowy właściciel marki nie zatrzymał się na reaktywacji kultowej Nokii 3310. Daje jasno do zrozumienia, że ma pomysł na przyciągnięcie użytkowników klasycznych telefonów i chce wyznaczyć trędy w tej kategorii.

Źródło: nokia.com