Technologia mappingu 3D zmieniła bazylikę Notre-Dame w pełną magii krainę. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja turystyczna w Montrealu, która zapiera dech w piersiach.

Bazylika Notre-Dame w Montrealu urzeka swoją architekturą każdego kto ją zobaczył. Za pomocą technologii potrafi całkowicie zmienić swoje oblicze. Pokazy wideo mappingu 3D wykonane specjalnie pod wnętrza tej świątyni są wyświetlane systematycznie od 2017 roku. Pierwszy pokaz odbył się w dniu 375 urodzin miasta. Jednak seans spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem, że władze miasta postanowiły organizować je cyklicznie. Spektakularne show wraz graną na żywo monumentalną oprawą muzyczną trwa około 45 minut.

Firma Moment Factory, stojąca za tym projektem, już w 2011 roku zorganizowała podobny pokaz w bazylice Sagrada Familia w Barcelonie. Artyści tłumaczą, że ich celem w tym projekcie było podkreślenie sakralnego aspektu architektury.

Jak skomentował jeden z dyrektorów artystycznych studia Moment Factory – „Nigdzie nie znajdziesz tak zjawiskowej atmosfery. W zetknięciu świateł, muzyki i odrobiny wyobraźni robi to niesamowite przeżycie. To tak, jakby przenieść się w inny świat. Cieszy nas, że za pomocą technologii jesteśmy w stanie pokazać zabytki z zupełnie innej strony”.

Bilety na ten wyjątkowy seans można nabyć przez stronę internetową, a ceny zaczynają się od $14,80 do $24,50, zależnie od wieku lub form grupowych. Bilety można nabyć na stronie projektu, a oto link.

Źródła: aurabasiliquemontreal.com/momentfactory.com