Za tankowane paliwo na stacjach Orlen zapłacimy przy dystrybutorze aplikacją mobilną. Dzięki Orlen Pay zaoszczędzimy czas.

Od teraz za paliwo na Orlenie nie musimy płacić w kasie. Wystarczy aplikacja Orlen Mobile z płatnościami Orlen Pay. Płatności za jej pomocą dostępne są na telefonach z systemem Android oraz iOS. Opcja płatności w aplikacji zadebiutowała na chwilę przed 1 listopada.

Działanie aplikacji oraz sposób płatności jest bardzo prosty. Po zatankowaniu paliwa na stacji, aplikacja poprosi o zeskanowanie kodu QR znajdującego się na dystrybutorze. Po chwili na ekranie wyświetli się podsumowanie transakcji. Jeśli wszystko się zgada, wystarczy potwierdzić płatność za pomocą ustalonego wcześniej kodu PIN.

Orlen Pay
Fot. Orlen

Aby była dostępna możliwość płacenia aplikacją, należy założyć w niej konto, wyrazić zgody marketingowe oraz powiązać kartę płatniczą z kontem Orlen Pay. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to w procesie rejestracji podaj dane firmy, następnie na wskazany adres e-mail otrzymasz za każdą płatność fakturę VAT.