Motorola One Vision już teraz zapowiada się bardzo dobrze. Wiemy, że będzie to pierwszy smartfon od Motoroli z procesorem Exynos. Ostatnie doniesienia sugerują, że premiera telefonu odbędzie się już za 2 tygodnie.

Według niepotwierdzonego źródła, Motorola One Vision zostanie zaprezentowana już 15 maja 2019 roku. Inne pogłoski wskazują na to, że One Vision na rynku chińskim zostanie oznaczona jako model Motorola P40.

Motorola One Vision – sepcyfikacja

Smartfon otrzyma 8-rdzeniowy procesor Exynos 9610 z układem graficznym ARM Mali-G72 MP3. W zależności od wersji, telefon będzie mógł zaoferować 3 lub 4 GB pamięci RAM oraz 32, 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej na dane z możliwością jej rozszerzenia o kartę pamięci microSD.

Motorola One Vision

Motorola One Vision otrzyma również wyświetlacz Full HD+ o rozdzielczości 2520 x 1080 pikseli co ma przełożyć się na proporcję 21:9. Ciekawostką może być również to, że ekran w lewym górnym rogu będzie posiadał otwór na kamerę do selfie. Główny aparat będzie mógł rejestrować obraz o maksymalnej rozdzielczości 48 Mpix, jednak domyślnie będzie wykonywał zdjęcia 12-megapikselowe.

Smartfon otrzyma akumulator o pojemności 3500 mAh, a za jego pracę będzie odpowiedzialny system Android Pie 9.0. Dodatkowo Motorola One Vision dołączy do programu Android One, co powinno przełożyć się na przyszłe aktualizacje do Androida Q oraz Androida R.