Light Phone to telefon komórkowy, który został wydany w ubiegłym roku. Kluczową ideą tego telefonu było porzucenie wszystkich rozpraszających elementów współczesnych smartfonów – takich jak internet, maile czy aparat. Bo telefon przecież ma służyć do dzwonienia i odbierania połączeń.

light phone 2

To był interesujący pomysł, obiecujący bardzo minimalistyczne życie, w którym można usunąć większość zbędnych funkcji smartfona. Jednak w finalnej wersji telefon był za bardzo ograniczony.

Light Phone 2 jest następcą oryginalnego telefonu Light. Ma tą samą minimalistyczną obudowę i wygląd, ale dodano funkcje, których brakowało w pierwszym modelu. Teraz korzystanie z niego jako zwykłego telefonu jest bardziej realistyczne.

light phone

Nowy model dziedziczy wygląd po poprzedniku, ale zamiast dziesięciu cyfrowych klawiszy numerycznych ma dotykowy ekran E-Ink. Wspiera również sieć 4G i otrzymuje kluczową funkcję wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych.

Producent ma zamiar dodać zaawansowane funkcje, takie jak podstawową nawigację map, odtwarzacz muzyki oraz pogodę. W przeciwieństwie do poprzednika Light 2 ma być samodzielnym telefonem i nie będzie konieczne posiadanie innego telefonu “matki”.

Producent oferować będzie dwa kolory do wyboru czarny lub biały, a z telefonem będzie dodany jedynie kabel do ładowania.

minimalistyczny telefon

Projekt jest na dość wczesnym etapie, firma nadal nie ustaliła finalnej specyfikacji ani funkcji telefonu. Nierealne jest też to, że pierwsi klienci mają otrzymać telefony w kwietniu 2019 roku, ponieważ firma z poprzednim modelem nie wyrobiła się na czas. Z  pierwotnej daty premiery wyznaczonej na Maj 2016 roku, ostatecznie wyszedł z tego Styczeń 2017 roku.

minimalistyczny light phone 2

Kampania na Indiegogo zebrała właśnie 600 tyś dolarów, a zebrana kwota nadal rośnie. Cena dla “rannych ptaszków”, była ustalona na 225 dolarów za sztukę. Aktualnie telefon można wyrwać za 250 dolarów. Warto dodać, że cena detaliczna została określona na 400 dolarów.

Wszystko jest super, koncepcja telefonu jest fajna, na tak zwany urlop. Wychodzi poza schemat i ma zapewnić użytkownikowi to co najważniejsze, czyli wolność od nawyków. Ja tą ideę kupuję, ale nie za taką kwotę. Jeśli cena będzie zdecydowanie niższa, to z pewnością się przesiądę na ten lub inny model telefonu tego typu.

Zobacz wideo!

 

Źródło: Indiegogo.com