Microsoft oficjalnie zapowiedział nową generację konsoli, która trafi na rynek już w przyszłym roku. Projekt Scarlett to nazwa robocza nadchodzącej konsoli Xbox. Właśnie firma ujawniła pewne szczegóły na jej temat.

Gigant z Redmond potwierdza plotki na temat specyfikacji konsoli Xbox Scarlett. Sercem konsoli nowej generacji ma być procesor bazujący na AMD Zen 2/Navi. Zapewni on wystarczającej mocy nie tylko dla technologii Ray tracking, ale również wsparcie dla rozdzielczości 8K i 120 FPS. Moc nowej konsoli ma być czterokrotnie większa od Xboxa One X.

Podobnie jak w przypadku konsoli od Sony, projektanci z Microsoft postawili na dysk SSD. Dzięki temu gry będą ładowały się zdecydowanie szybciej niż w aktualnie dostępnych konsolach Xbox, w których znajdziemy dyski talerzowe. Ciekawostką może być to, że dysk SSD w konsoli Xbox Scarlett będzie używany jako wirtualna pamięć podręczna RAM oraz nie zabraknie wsparcia dla usługi xCloud.

Xbox Scarlett Pad
Fot. Microsoft

Microsoft zapowiedział, że nowa konsola trafi do sprzedaży za półtora roku, czyli Xboxa Scarlett kupimy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia w 2020 roku. Najprawdopodobniej Sony również wyda swoją konsolę PlayStation 5 w podobnym okresie co Microsoft, jednak Chińczycy nie zdradzili żadnych szczegółów na temat ich konsoli. Na to jeszcze musimy poczekać.