Microsoft chce wprowadzić nowy, dedykowany klawisz na klawiaturach użytkowników Windows 10 przeznaczony do obsługi pakietu Office. Firma nie chce zmieniać układu klawiszy, a jedynie zastąpić stary nieużywany klawisz – nowym.

Nowy klawisz w został zauważony już kilka dni temu, jednak dopiero teraz wychodzą na światło dzienne plany firmy co do przeznaczenia nowego przycisku na klawiaturach. Nowy klawisz  będzie dedykowany dla usługi Office. Microsoft chce podobno ułatwić użytkownikom serwisu dostęp do Worda lub Excela za pomocą jednego klawisza.

Dedykowany klawisz dla Microsoft Office

Wybrani użytkownicy usługi otrzymali jakiś czas temu specjalną ankietę, która miała sprawdzić sens wprowadzenia zmiany na klawiaturach. W mojej ocenie wprowadzenie takiej zmiany może być chybionym pomysłem. Dlaczego? Ponieważ obecny układ klawiatury jest używany od 25 lat i wielu użytkowników jest przyzwyczajonych do obecnego stanu rzeczy. Oczywiście też jest druga grupa użytkowników, która nie korzysta z pakietu biurowego od Microsoft.

Jedno jest pewne, zmiana w klawiaturach użytkowników Windowsa 10 szybko się nie pojawi, dlatego nie ma w tej chwili powodów do obaw. Mimo, że jest to kosmetyczna zmiana, to dla wielu może stać się bardzo uciążliwa. Czy Microsoft dopnie swego? Nie wiadomo, na efekty testów rozwiązania będziemy musieli jeszcze poczekać.