Już wkrótce kierowcy korzystający z Map Google będą mogli zgłaszać i dostawać ostrzeżenia o pomiarze prędkości oraz wypadkach na trasie podróży.

Jeden z użytkowników aplikacji zauważył możliwość zgłaszania obecności fotoradarów oraz wypadków drogowych w trybie nawigacji. Na chwilę obecną możemy mówić jedynie o przecieku wersji testowej funkcji w produkcyjnej wersji i wątpliwe jest, aby funkcja była ogólnodostępna w najbliższym czasie.

Działanie funkcji ma być proste. Wystarczy w mobilnej aplikacji Map Google wyszukać trasę, a algorytm poinformuje nas, czy czekają po drodze kontrole prędkości lub wypadki. Funkcja ta ma również możliwość samodzielnego zgłaszania informacji o utrudnieniach na drodze.

Zgłaszanie wypadków i fotoradarów w Mapach Google
Fot. AndroidPolice

Wszystko wskazuje na to, że silna pozycja aplikacji Yanosik lub Waze może być zagrożona. Głównie za sprawą popularności Map Google nie tylko w Polsce, a także na całym świecie.

Mapy od Google’a mają wiele braków i szybko nie zostaną one dodane. Jednak ten krok pokazuje, że Google chce wprowadzać do swojej aplikacji coraz to nowe narzędzia przeznaczone specjalnie dla kierowców.