Telefony iPhone 7 oraz 8 zniknęły z oficjalnej dystrybucji na terenie całych Niemiec. Nasi sąsiedzi mogą teraz wybierać tylko pomiędzy najnowszymi modelami iPhone Xs Max, Xs lub Xr, a tymi starszymi tj. iPhone 6s Plus, 6s lub SE.

Wycofanie obu modeli nastąpiło w związku z wydaniem wyrokiem przez monachijski sąd. Wyrok zapadł w grudniu i stwierdza naruszenie przez Apple’a patentów Qualcomma w smartfonach z serii iPhone 7 oraz iPhone. Według niemieckiego wymiaru sprawiedliwości, Apple bezprawnie wykorzystało własność intelektualną dotyczącą funkcji oszczędzania energii.

Wszystko zaczęło się w 2017 roku od pozwu ze strony Apple. Ich zdaniem Qualcomm prowadził nieuczciwe praktyki handlowe. Ta sprawa ciągnie się do dziś, jednak Qualcomm w międzyczasie zaczął składać w odwecie dziesiątki innych pozwów przeciwko Apple. Kilka z nich okazało się skutecznych, a ostatni wyrok jest tego przykładem.

iPhone 8 i iPhone 7
Fot. Apple

Telefony iPhone 7 oraz iPhone 8 zniknął niemieckich sklepów Apple oraz oficjalnej dystrybucji. Jednak pojawiają się w ofercie niektórych sprzedawców i telekomów. Qualcomm zapowiada, że i z tym będzie walczyć.

Apple zapowiada złożenie apelacji, na tą chwilę nie wiadomo, czy wydany wyrok zostanie podważony i wycofane telefony wrócą do sprzedaży. Czas pokaże.