Nie tak dawno temu dowiedzieliśmy się, że nie tylko Samsung ma problemy ze swoim elastycznym smartfonem Galaxy Fold. Taki problem miało też Huawei, jednak szybko się z nim uporało. Firma potwierdza, że Mate X zadebiutuje już we wrześniu!

Odwołanie czerwcowej premiery Mate X w USA Huawei tłumaczyło dopracowywaniem jakości składanego ekranu, jednak możemy się domyślać, że chodziło o coś innego. Przesunięcie premiery mogło być podyktowane spięciami na linii USA-Chiny i niepewną sytuacją z możliwością instalacji systemu Android od Google.

Mamy już pewną informację, że składany Huawei Mate X zadebiutuje najpóźniej we wrześniu 2019 roku. Smartfon otrzyma system Android więc klienci zainteresowani tym smartfonem mogą spać spokojnie.

Huawei Mate X
Fot. Huawei

Wszystko wskazuje na to, że Huawei mimo “małych” problemów osiągnie swój cel i utrze nosa Samsungowi. Do chwili obecnej Samsung nadal nie ogłosił nowej daty premiery Galaxy Fold, tak więc Huawei poniekąd pokaże kto na tym podwórku rządzi 🙂 Oczywiście pierwszym składanym smartfonem na rynku był Royole FlexPai, który do sprzedaży trafił w kwietniu bieżącego roku.