Huawei na targach CES 2019 w Las Vegas zaprezentował nowego laptopa z serii Matebook 13. Jest on następcą zachwalanego modelu Matebook X.

Nowy MateBook 13 otrzymał nowe czterordzeniowe procesory Intela 8. generacji z serii i5 oraz i7. W specyfikacji znajdziemy również dwie karty graficzne do wyboru Intel HD Graphics 620 lub NVIDIA MX150. Niestety w każdej konfiguracji Huawei do zaproponowania ma wyłącznie 8 GB pamięci podręcznej RAM, co może nie zadowalać wielu potencjalnych klientów. Pamięci na pliki będzie za to pod dostatkiem, w podstawowej wersji możemy liczyć na 256 GB przestrzeni dyskowej SSD, jeśli jest to niewystarczające, można wybrać wersję z 512 GB pamięci.

Huawei Matebook 13 2019

Fot. Huawei

W laptopie znajdziemy również 13-calowy ekran o rozdzielczości 2160×1440 znany z Matebook’a X. Wewnątrz znajduje się bateria o pojemności 42 Wh, a na bokach usytuowano dwa porty USB typu C. Jeden z nich obsługuje zasilanie komputera i transfer danych, a drugi obsługuje transfer danych i DisplayPort po USB-C.

Komputer wizualnie wygląda jak większość laptopów na runku, również jak jeden z Macbooków. Warto zwrócić uwagę na wręcz idealnie odwzorowaną klawiaturę, ogromny gładzik oraz czarną ramkę biegnącą wokół ekranu, które są prawie kopią Apple’a.

Huawei Matebook 13

Fot. Huawei

Ceny nowego Matebook’a 13 są następujące. Podstawowa wersja konfiguracyjna (8GB RAM / 256 GB SSD) została wyceniona na 999 USD. Za wersję z większym dyskiem 512 GB przyjdzie nam zapłacić 1299 USD.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy komputery trafią na polski rynek oraz jak będą kształtowały się ceny w naszym kraju. Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.