Google właśnie podjęło decyzję o zaprzestaniu prac nad własnymi tabletami. To koniec seri Pixel Slate z ChromeOS oraz koniec marzeń o tabletach z Androidem.

Seria tabletów Pixel Slate właśnie się kończy. Google kończy prace nad rozwijaniem własnych tabletów. Rick Osterloh właśnie potwierdził plotki – firma nie pracuje już nad kolejnymi modelami Slate.

Wycofanie się firmy z rynku tabletów można zinterpretować jako przegraną w walce z Apple. To właśnie iPady w chwili obecnej są dopracowane do takiego poziomu, że żadna inna firma nie może się zbliżyć choć na milimetr, szczególnie w zakresie profesjonalnego wykorzystania urządzeń. 

Google Pixel Slate
Fot. Google

Google zapewnia, że zespół zajmujący się serią Slate został oddelegowany do pracy nad komputerami z ChromeOS oraz współpracy z innymi producentami kolejnych modeli tabletów z Androidem.

Nie trzeba być ekspertem, żeby dostrzec przepaść pomiędzy iPadami, a tabletami z Androidem. W chwili obecnej oprócz Samsunga i Huawei nikt już nie produkuje tabletów z Androidem z górnej półki. Po zapowiedziach nowego systemu iPadOS który zadebiutuje na jesień można śmiało stwierdzić, że Android nie ma szans na zagrożenie Apple.