Co jakiś czas kultowy Game Boy wraca do życia w różnych postaciach. Ostatnio widziany jako pokrowiec do smartfona zrobił nie lada furorę. Tym razem wraca ten oryginalny Game Boy jako aparat fotograficzny. Fotograf Bastiaan Ekeler zmodyfikował kartę z aparatem dla swojego Game Boya oraz zaprojektował adapter do mocowania obiektywów Canon EF.

game boy canon

Ciekawe efekty zdjęć motywują fotografów z całego świata do tworzenia przeróżnych kombinacji tylko po to by uzyskać coraz to nowe ujęcia. W tym przypadku trafiło na poczciwego Game Boya Color oraz fabryczna kartę z kamerą do robienia zdjęć.

Zastosowano tu ciekawe połączenie, mały sensor obrazu o rozmiarze około 3.6mm² i optyki prosto z lustrzanki. Autor modyfikacji wyliczył, że zamocowanie obiektywu Canon 70-200mm i konwertera 1,4x do konsoli zapewnia maksymalną długość ogniskowej nieco ponad 3 000 mm.

Oto kilka przykładowych zdjęć Bastiana zrobionych podczas testowania aparatu w trakcie spaceru po plaży.

 

Jak widzicie, taka kombinacja daje niemal taką długość ogniskowej, aby księżyc mógł wypełnić małą ramkę ekranu o rozmiarach 128 x 112 pikseli. Ciekawostką jest, że robienie zdjęć jest czasochłonne z uwagi na czas odświeżania jest to aż 1 klatka na sekundę przy słabym świetle, ale efekt jest niesamowity!

Jak to zrobił

Zaprojektowany adapter wydrukował za pomocą drukarki 3D. Musiał zdemontować kamerę Game Boya, aby odsłonić matrycę następnie przymocował wydrukowany adapter do mocowania obiektywu. I to wszystko.

 

Źródło: ekeler.com