Trend na domowych asystentów zaczyna właśnie się rozkręcać. Ledwo co Facebook pokazał swój Portal z Aleksą, a tym czasem Google postanowił właśnie zagrozić mu palcem. Podczas konferencji poświęconej smartfonowi Google Pixel 3 oraz tabletowi Pixel Slate, został zaprezentowany Home Hub. Jest to rozszerzona wersja znanego już nam z przystawek asystenta głosowego, jednak tu otrzymujemy dodatkowo ekran czyniąc z Home Hub domowe centrum zarządzania.

"Prezentacja

Fot. Zrzut ekranu

Home Hub to nic innego jak tablet służący za asystenta domowego. Zamontowany wyświetlacz otrzymał funkcję nazwaną Ambient EQ, która odpowiada za automatyczne dostosowywanie się ekranu do poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Wszystko oczywiście po to, by ekran nie rozpraszał uwagi i wyglądał naturalniej.

Konkurent mimo woli

Google w przeciwieństwie do Portala od Faceboka, nie zdecydował się na umieszczenie kamery do wideorozmów w Home Hub. Zakres możliwości jest całkowicie inny od konkurenta i trudno powiedzieć czy w ogóle mogą pomiędzy sobą konkurować, jednak z pewnością Home Hub może śmiało konkurować z innymi podobnymi asystentami.

Home Hub

Fot. Google

Podobnie do Portala, Home Hub otrzymał wsparcie Spotify i Pandory, a również YouTube, Muzyka YouTube, Youtube TV oraz iHeartRadio. Do zakupionego Home Huba otrzymamy półroczną subskrypcję YouTube Premium. Zabrakło jednak obsługi platform VOD takich jak Netflix, czy Amazon Prime Video. Być może z czasem funkcjonalność Home Huba się zwiększy. Urządzenie posiada intuicyjny, prosty i czytelny pulpit oraz funkcję Home View do sterowania różnymi inteligentnymi sprzętami domowymi.

Zobacz wideo!

 

Urządzenie ma kosztować 149 dolarów i dostępne będą w sprzedaży już od 22 października 2018.

 

Źródło: Google