Pierwszą premierą Huawei’a w tym roku jest tani model Huawei Y5 z dopiskiem Lite. Smartfon otrzyma odchudzoną wersję Androida 8.1 Oreo w wersji Go Edition.

Huawei Y5 Lite otrzymał wyświetlacz o przekątnej 5,45 cala wykonany w technologi IPS o rozdzielczości 1440×720 pikseli. Wyświetlacz nie otrzymał modnego w ostatnim czasie wcięcia w górnej części, co można uznać za zaletę. Nad ekranem znajdziemy aparat do selfie 5 Mpix oraz główny aparat na tylnej części rejestrujący obraz o rozdzielczości 5 Mpix.  Znajdziemy w nim również wsparcie dla dwóch kart SIM.

Huawei Y5 Lite Dual SIM

Fot. Huawei

Telefon otrzymał czterordzeniowy procesor MediaTek MT6739 o taktowaniu 1,5 GHz z grafiką IMG PowerVR GE8100. Warto zwrócić uwagę na to, że Y5 Lite otrzymał zaledwie 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kartę microSD. Zastosowane podzespoły nie robią wrażenia, jednak w pełni wystarczają do obsługi systemu Androis 8.1 Oreo Go Edition.

Huawei Y5 Lite

Fot. Huawei

Huawei Y5 Lite ma wyróżniać się długą pracą na baterii za sprawą akumulatora o pojemności 3020 mAh. Model ma trafić do sprzedaży w dwóch wariantach kolorystycznych: niebieskiej i czarnej.

Jak podaje producent, Huawei Y5 Lite ma trafić najpierw na rynek Pakistański, gdzie wyceniono go na 16499 rupii pakistańskich (czyli około 450 zł). Nie wiadomo kiedy telefon trafi do sprzedaży w Polsce oraz jaka będzie cena z oficjalnej dystrybucji.