Asystent Google w wersji polskiej jest dostępny od stycznia 2019 roku na smartfonach, a teraz zaczyna trafiać na kolejne kategorie urządzeń. Jak donoszą niektórzy posiadacze inteligentnych głośników od Google, Asystent zaczyna przemawiać w naszym języku.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Asystent oficjalnie zostanie udostępniony użytkownikom nie tylko inteligentnych głośników Google, a również Google Home Hub, Nest Hub czy JBL Link View.

Asystent Google po polsku na głośnikach
Fot. Google

Do chwili obecnej Google nie podało żadnej informacji na temat premiery Asystenta w języku polskim na tych urządzeniach. Najprawdopodobniej gigant z Mountain View będzie udostępniał Asystenta Google polakom w znany już sposób, stopniowo coraz większa ilość użytkowników otrzyma wsparcie dla nowego języka. Z pewnością firma ogłosi wcześniej datę premiery, jednak na ten moment przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Możesz już teraz sprawdzić, czy twój głośnik przemówi do ciebie w języku polskim. Wystarczy wejść w ustawienia, dodać język angielski jako główny, a następnie polski jako drugi. Czy głośnik będzie władał polszczyzną już teraz, nie wiadomo, ale warto to sprawdzić, jeśli jesteś niecierpliwy 🙂