Asus zaprezentował swojego flagowca – ZenFone 6. Najnowszy smartfon firmy zaoferuje nie tylko dobrą specyfikację, a również w do zaoferowania kilka niecodziennych rozwiązań.

Asus ZenFone 6 w ogóle nie wyróżnia się specyfikacją od flagowców konkurencji. Znajdziemy w nim procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6 lub 8 GB pamięci podręcznej RAM oraz 128-256 GB pamięci na dane. Jednak smartfon przykuwa uwagę innymi aspektami takimi jak ekran, bateria czy aparat. 

Asus Zenfone 6
Fot. Asus

W telefonie zastosowano bezramkowy wyświetlacz o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Akumulator w telefonie otrzymał zawrotną na dzisiejsze standardy moc. Bateria ma aż 5000 mAh i ma zaoferować dwie doby nieprzerwanej pracy przy średnio intensywnym trybie użytkowania.

Tym co najbardziej zwraca uwagę w ZenFone 6, to aparat fotograficzny. Składa się on z dwóch obiektywów, główny 48 Mpix i szerokokątny 13 Mpix. Projektanci stworzyli modów aparatu tak, by pełniła funkcję również kamery do selfie. Moduł jest obracany w zakresie 180 stopni. Ma on pozwolić na wykonywanie zdjęć z przodu jak i z tyłu w tej samej jakości. System kamer zaprojektowano tak, by za pomocą płynnego metalu był odporny na uszkodzenia. Według Asusa mechanizm ma wytrzymać conajmniej 100 tysięcy obrotów, czyli około 28 zdjęć selfie każdego dnia przez pięć lat.

Asus Zenfone 6
Fot. Asus

Asus ZenFone 6 został wyceniony na 559 funtów w podstawowej wersji i 599 funtów w wersji bogatszej pamięć RAM i przestrzeń na dane. Podstawowa wersja w Polsce prawdopodobnie zostanie wyceniona na około 3 tysiące złotych, jednak próżno będzie go szukać w polskich sklepach w najbliższym czasie.