Jak podają tajwańskie media, wszystko wskazuje na to, że ASUS przestanie produkować tablety. Firma chce się skupić na smartfonach ZenFone i ROG Phone.

ASUS posiada w swojej ofercie szeroki wybór produktów, które mogą przypaść do gustu potencjalnym klientom. Od dłuższego czasu firma boryka się jednak z dużym spadkiem sprzedaży niektórych kategorii produktów. Tajwański gigant elektroniczny prawdopodobnie zmniejszy swoje portfolio rezygnując z produkcji tabletów. Taką informację otrzymali lokalni dystrybutorzy sprzętu.

Decyzja ASUSa może być uwarunkowana coraz mniejszym zainteresowaniem tego tupu produktami. W 2018 roku na całym świecie sprzedało się około 173,8 miliona sztuk (dane Strategy Analytics), co oznacza spadek aż o 11,4 mln w porównaniu ze sprzedażą w 2017 roku. W tym okresie jedynie Apple i Huawei odnotowały wzrost. 

Tablety ASUS
Fot. ASUS

Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia typu 2w1 klasyfikowane jako komputery PC miałyby pozostać w ofercie. Głównym problemem sprzedaży są tablety z systemem Android, w tym serii ZenPad. To ZenPad 8 ma być ostatnim tabletem firmy ASUS. Sprzęt ten został już wyprzedany i z podanych informacji przez tajwańskie media, firma zaprzestanie całkowicie produkcję tej serii oraz tabletów w ogóle. 

Korporacja ma już plan na swoją obecność na rynku, usuwając z oferty tablety, chce się skupić na smartfonach z serii ZenFone oraz akcesoriami esportowymi wydawanymi pod marką Republic of Gamers. W przyszłości firma ma w planach wypuścić nową wersję ROG Phone oraz ZenFone 6Z.