Znamy już datę konferencji Apple na której pojawią się nowe iPady. Premiera nowych iPadów Pro oraz najprawdopodobniej też Maców zaplanowana została na 30 października.

Październikowa prezentacja Apple

Fot. Zrzut ekranu

Warto zwrócić uwagę, że konferencja tym razem nie odbędzie się w nowej siedzibie firmy, za to keynote zostanie poprowadzony w Nowym Jorku pod hasłem „There’s more in the making” (z ang. „więcej z tworzenia”). Temat prezentacji ma być podkreślony miejscem, w którym się odbędzie. Będzie nim Akademia Muzyczna na Brooklynie (Brooklyn Academy of Music).

Start Keynote’a zaplanowany jest na godzinę 10  ranu czasu lokalnego, czyli w Polsce będzie to godzina 15:00.

Jest to pierwsza konferencja w której Apple zdecydowało się rozesłać różne wersje zaproszeń do dziennikarzy. Poniżej zdjęcia.

 

Apple Keynote

Fot. Apple

Będą nowe iPady Pro z Face ID

Zgodnie z przypuszczeniami, Apple powinno pokazać nowe iPady Pro z Face ID oraz cienkimi ramkami znanymi z najnowszych iPhone’ów. Mają zostać odświeżona również linia komputerów MacBook 12”, iMac oraz Mac’a mini. W siedzi chodzą pogłoski, że Tim Cook pokaże również inne akcesoria w tym nowe słuchawki AirPods. Oczywiście razem z nowymi iPadami światło dzienne ujrzy finalna wersja iOS 12.1 oraz watchOS ze wsparciem dla EKG w niedawno wypuszczonym Apple Watch Serii 4.

Do konferencji pozostało niespełna półtora tygodnia, dlatego warto trzymać kciuki, żeby nie było do tego czasu przecieków.