Apple właśnie ogłosiło kolejny program napraw dla swoich produktów. Ostatnio firma prosiła o niezwłoczne zgłoszenie się w serwisach posiadaczy MacBooków Pro z 2015 roku. W tym przypadku program serwisowy dotyczy komputery MacBook Air z 2018 roku.

Apple w najnowszych MacBookach Air doszukała się wad zlokalizowanych na płytach głównych, dlatego firma chce je wymienić całkowicie za darmo. Program naprawczy nie jest ogłoszony na dedykowanej stronie firmy oraz nie został on oficjalnie zakomunikowany. Apple najwidoczniej nie chce, aby program wpłynął na sprzedaż produktów. Trzeba zwrócić uwagę, że program napraw dotyczy aktualnie sprzedawanego modelu, dlatego też potencjalni klienci mogliby zrezygnować z zakupu na wieści o możliwości zakupu wadliwego modelu.

MacBook Air 2018
Fot. Apple

Firma Tima Cooka doszukała się w niewielkiej ilości wyprodukowanych laptopów MacBook Air z 2018 roku wadliwych płyt głównych. Niestety żadne ze źródeł nie podaje co dokładnie jest powodem takiej decyzji giganta z Cupertino. Wiemy jednak, że problem zlokalizowany na płycie głównej może być powiązany z zasilaniem.

MacBook Air 2018 płyta główna
Fot. CultofMac

Program naprawczy jest całkowicie darmowy, jeśli posiadacie najnowszego Macbooka Air (z 2018 roku), to na razie nie musicie nic robić. Apple zamierza indywidualnie kontaktować się z właścicielami wadliwych modeli.  Posiadaczom wadliwych modeli zostaną przedstawione kroki, jakie powinni podjąć w celu eliminacji usterki. Usterka najpewniej będzie usuwana poprzez wymianę płyty głównej, dlatego nie obędzie się bez oddania sprzętu do serwisu. Dlatego przed tym faktem zaleca się zabezpieczyć wszystkie dane z dysku komputera.