Już dwa dni temu, pojawiła się aktualizacja aplikacji Revolut wprowadzająca usługę Apple Pay. Jednak nie wszystkie karty było można połączyć z płatnościami mobilnymi Apple. Teraz można podłączyć każdą kartę bez problemu.

Zaraz po udostępnieniu aktualizacji aplikacji Revolut dla iOS wysypały się w sieci informacje o tym, że już można podłączać wybrane karty do usługi Apple Pay. Wybrane, czyli te starsze, wydawane głównie w Wielkiej Brytanii oraz Polsce już jakiś czas temu. O ile starsi posiadacze kart mogli cieszyć się od razu płatnościami za pomocom telefonów iPhone, to  pozostali musieli grzecznie czekać na udostępnienie tej możliwości w późniejszym czasie, dokładnie tak jak zapowiadał Revolut na specjalnej konferencji.

Karta Revolut w Apple Wallet
Fot. Zrzut ekranu

Wczoraj w godzinach popołudniowych okazało się, że wszyscy pozostali klienci Revoluta mogą już dodać swoją kartę do aplikacji Wallet. Podłączenie karty do Apple Pay jest bardzo proste i intuicyjne, wystarczy wejść w zakładkę Karty, a następnie pod wyświetlającą się kartą kliknąć przycisk „Dodaj do Apple Wallet”, następnie trzeba podążać za instrukcjami na ekranie. Karta doda się do naszego portfela i to wszystko. Można od tej pory cieszyć się mobilnymi płatnościami kartą Revolut w usłudze Apple Pay.

Revolut prawdopodobnie miał na początku drobny problem z podpinaniem kart do Apple Pay, jednak już wszystko działa jak powinno. Ten mały falstart jest do wybaczenia, mam nadzieję, że wkrótce usługa zostanie wzbogacona o usługę Apple Cash. Usługa ta polega na przesyłaniu pieniędzy znajomym za pomocą płatności mobilnych Apple np. przez iMessage. 

Karta Revolut w Apple Pay
Fot. Zrzut ekranu

Jeśli nie posiadasz jeszcze karty Revolut, a chciałbyś taką otrzymać całkowicie za darmo, możesz otworzyć konto za pomocą tego linku. Będziesz mógł zamówić fizyczną kartę, która zostanie do ciebie przysłana pocztą w ciągu 3-5 dni roboczych lub wybrać wersję wirtualną i od razu podłączyć ją do Apple Pay.

Aplikację Revolut można bezpłatnie pobrać ze sklepu AppStore za pomocą tego linku: https://itunes.apple.com/gb/app/revolut-beyond-banking/id932493382?mt=8