Od jakiegoś czasu chodzą głosy, że Apple pracuje nad nowymi słuchawkami nausznymi. Oczywiście gigant z Cupertino nie ujawnia żadnych informacji, jednak w sieci pojawiła się informacja o patencie jaki firma ma zamiar w nich wykorzystać.

Wniosek patentowy został złożony w maju ubiegłego roku. Patentowana technologia ma opierać się na zastosowaniu pięciu mikrofonów w każdej słuchawce. Bedą one potrzebne do analizy sposobu noszenia słuchawek przez użytkownika. System ma automatycznie dostosowywać dźwięk odtwarzanej muzyki do odpowiedniego ucha. Technologia ma też odpowiadać za rozróżnianie sposobu założenia słuchawek w odniesieniu do prawej i lewej słuchawki.

Wniosek patentowy Apple

Fot. Apple

Dodatkowym elementem technologii jest element znany z HomePod. Polegający na przechwytywaniu głosu rozmowy przez jeden z mikrofonów, gdy drugi przechwytuje hałas w tle. W efekcie finalny głos osoby ma być czysty z wyciszonym hałasem.

Wspomniana technologia zapowiada się bardzo ciekawie. Jednak nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie zastosowana ona w finalnej wersji któregoś z modeli słuchawek Apple.