Przeglądarka Google Chrome 70 to najnowsza wersja najpopularniejszej przeglądarki internetowej. Aktualizacja jest już na dostępna na Windows, macOS oraz Linuxa.

Co znajdziemy w tej wersji? Chrome 70 wprowadza przede wszystkim zmiany w logowaniu do konta Google oraz wyraźnej oznacza strony bez protokołu HTTPS.

W tym wydaniu wprowadzono zapowiedziane niedawno zmiany związane z logowaniem się do usług Google. W ustawieniach Chrome 70 w sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” dodano nowy suwak o nazwie „Zezwalaj na logowanie w Chrome”. Po włączeniu tej opcji będzie dostępna możliwość logowania się w usługach Google bez logowania się w Chrome.

Zezwalaj na logowanie w Chrome
Fot. Zrzut ekranu

Bezpieczeństwo najważniejsze

Przeglądarka zawiera również zmodyfikowane powiadomienia przed stronami bez protokołu HTTPS. W sytuacji gdy użytkownik na takiej będzie mógł wpisywać dane logowania, to zostanie wyświetlony czerwony komunikat z informacją o braku szyfrowania.

Warto wspomnieć o wprowadzeniu wsparcia dla Progressive Web Apps w Windows 10. W wersji na macOS rozszerzono dwustopniową weryfikację kont o Touch ID z MacBooków Pro na dostosowanych stronach.

Chrome 70 aktualizacja
Fot. Zrzut ekranu

Przeglądarka Google Chrome 70 jest już dostępna do pobrania na stronie oraz jako aktualizacja w już pobranej przeglądarce w menu „Chrome – Informacje” lub pod adresem „chrome://settings/help”.